Šokoladinis alaus pyragas

Posted by Geras Receptas on Sau 2, 2013 in Saldūs pyragai |

Skanių naujų 2013-ųjų visiems!!! Šventės proga šventinio pyrago receptas. Gausiai visų ragautojų išliaupsintas pyragas, tiesiog tirpstantis burnoje. Ir dar nei vienas biskvitinis pyragas neiškepė taip gražiai, kaip šitas. Nuostabu, aš sužavėta. Alaus ir juodojo šokolado derinys, pagardintas baltuoju šokoladu - puikus skonis, patiksiantis visiems!

 

Guiness alaus pyragas

 

 

24 cm skersmens kepimo formai reikės:

250 g minkšto sviesto (kuo tikresnį sviestą dėsite, tuo skanesnį rezultatą gausite);
200 g cukraus;
3 vidutinio dydžio kiaušinių (arba 2 didelių);
100 g juodojo šokolado, ištirpinto karšto vandens vonelėje;
200 ml Guiness alaus;
275 g miltų;
30 g kakavos miltelių;
po arbatinį šaukštelį – kepimo miltelių ir maistinės sodos;
indelio “Philadelphia” sūrio (125 g), kambario temperatūros;
65 g cukraus pudros;
2 šaukštų grietinės;
100 g baltojo šokolado, ištirpinto.

Pirmiausia išsikepam patį pyragą. Minkštą sviestą su cukrumi nuoširdžiai plakam mikseriu maždaug 5 minutes, kol gausim purią masę. Supilam šiek tiek pravėsusį tirpintą juodąjį šokoladą, išplakam. Po vieną įplakam kiaušinius. Supilam alų ir gerai gerai išplakam gautą masę. Miltus atskirai sumaišom su kakava, kepimo milteliais ir maistine soda. Suberiam į sviesto masę, gerai išmaišom iki vientisos, pilam į kepimo formą ir kepam 180 laipsnių orkaitėje apie 40 min (kaip visada mediniu pagaliuku patikrinam, ar iškepęs). Kai iškeps, atvėsinam kepimo formoje ir tik tada perkeliam į tortinę ar lėkštę.

Glajui sūrį išplakam su cukraus pudra. Tada įmaišom grietinę ir tirpintą baltąjį šokoladą. Gauta mase apipilam patį pyragą, išlyginam paviršių ir kokiam pusvalandžiui paliekam šaldytuve, kad šiek tiek sutvirtėtų. Ragaujam ir mėgaujamės!

Žymos:

Parašykite atsakymą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>